ASOS - Współpraca z Policją

ASOS – Współpraca z Policją

Projekt e-portfel seniora na półmetku, zatem czas najwyższy wspomnieć o dodatkowej współpracy z Policją.

Pani Katarzyna Gromadzka – starszy inspektor Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, podczas spotkań z poszczególnymi grupami seniorów, opowiada o zagrożeniach czyhających na osoby starsze, zwłaszcza w zakresie wyłudzeń i oszustw. Uczula uczestników kursu na możliwość zostania poszkodowanym, opowiada m.in. o metodach  stosowanych przez osoby podszywające się pod wnuczka, policjanta, prokuratora itp. Porusza również tematykę wyłudzeń w trakcie spotkań w domu osoby starszej, jak też na spotkaniach dedykowanych tej grupie docelowej.

Uczestnicy otrzymują materiały informacyjne przygotowane przez Policję, materiały publikowane w ramach projektu NBP “zanim-podpiszesz” i in.

Wykład spotyka się z żywym przyjęciem słuchaczy kursu, z których część niestety była ofiarami przestępstw. Życzliwe i empatyczne podejście Pani Katarzyny do uczestników szkolenia „e-portfel seniora”, sprawia, że wiedza nabyta w trakcie szkoleń jest łatwiej przyswajana i można mieć nadzieję, że przyczyni się do zmniejszenia liczby ofiar oszustów w tej grupie wiekowej.

Poniżej: Spotkanie grupy 6 z Policją

IMG_0040