Klaster Obróbki Metali partnerem Warsaw Industry Week

Klaster Obróbki Metali partnerem Warsaw Industry Week

- Będziemy uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych WarsawIndustryWeek jako partner tego wydarzenia i organizator Warsztatów Lidera Zmian Przemysłu, a także koordynator wspólnej prezentacji firm Klastra Obróbki Metali – mówi Sebastian Rynkiewicz, prezes Klastra Obróbki Metali.

Targi WarsawIndustryWeek, które odbędą się w dniach 6-8 listopada 2018 r.  to szybko rozwijające się targi przemysłowe w Polsce, które są miejscem biznesowych spotkań w branży maszynowej, obróbki metali, automatyzacji, robotyzacji i wielu innych. Lokalizacja, specjalistyczne strefy wystawiennicze, profesjonalne sektory tematyczne, szereg ciekawych wydarzeń  – wszystko to sprawia, że Ptak Warsaw Expo staje się przez kilka dni miasteczkiem przemysłowym, gdzie nauka spotyka się z biznesem. Formuła targów stara się  łączyć prezentacje dużych i małych przedsiębiorstw z promocją innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu oraz konferencjami branżowymi i warsztatami.

W tegorocznej III Edycji Targów weźmie udział  15  firm członkowskich Klastra Obróbki Metali. Sześć firm, w tym  Alex, Budrad, D-Tech, Technology Applied, Neotech, Demex i Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju, skorzysta z dofinansowania w ramach projektu „Internacjonalizacja Klastra Obróbki Metali i Podlaskiej Branży Metalowej na WarsawIndustryWeek 2018”  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Poddziałanie 1.4.1. Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa podlaskiego.Wszystkie uczestniczące w targach firmy członkowskie stworzą wspólną ekspozycję, na której zademonstrują swoje najnowsze produkty i nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Kammel_plakat

- We wspólną prezentację klastra włączają się także nowi  członkowie klastra, w tym firmy zajmujące się rozwiązaniami IT dla branży, automatyzacją i robotyzacją produkcji, integratorzy systemów – mówi Janusz Poulakowski, dyrektor biura KOM. -  Wdrażają te działania we współpracy z innymi firmami członkowskimi. Odzwierciedla to obecne trendy branży, jak też dokonującą się transformację w przemyśle.

Wystawcy KOM nie mają wątpliwości, że w takim wydarzeniu warto i trzeba uczestniczyć. Poszukiwanie klientów, kooperantów jest najważniejsze. Ale istotna jest także prezentacja własnej oferty produktów, usług i porównanie jej z konkurencją. Innym ważnym czynnikiem jest możliwość uczestnictwa w konferencjach, szkoleniach i warsztatach. Wiodącym tematem tegorocznych targów jest praktyka Przemysłu 4.0, czyli konkretne wdrożenia, finansowanie, wyzwania przy wdrażaniu innowacji oraz prezentacje praktycznych rozwiązań w dużych firmach.

Klaster Obróbki Metali jako partner WIW jest organizatorem Warsztatów Lidera Zmian Przemysłu skierowanych do członków, kooperantów i gości, w których przedstawione zostaną konkretne doświadczenia dużych firm we wdrażaniu rozwiązań Przemysłu 4.0. Przedstawiciele czołowych graczy branży automatyzacji przemysłu, takich jak KUKA, Fanuc, Alnea, Mitsubishi, podzielą się praktycznymi doświadczeniami  z wdrożeń,  zaprezentują  własne innowacyjne rozwiązania oraz będą dyskutować z uczestnikami o praktycznych możliwościach zastosowania robotyzacji i automatyzacji na liniach produkcyjnych.

KOM jako organizator warsztatów stara się także wskazywać na inne, poza technicznymi, kluczowe kompetencje w osiąganiu sukcesu w szybko zmieniającym się środowisku przemysłowym. O roli komunikacji w biznesie „Jak gadać, żeby się dogadać” będzie mówił Tomasz Kammel, znany nie tylko z mediów – wielu uczestników pamięta jego inspirujące wystąpienie podczas ostatniego Kongresu Liderów Zmian w Białymstoku.

PROGRAM

logo