Przedsiębiorcy zrzeszeni w Klastrze

BOMAR Marek Wojciechowski i Wspólnicy Sp. J.

Historia firmy BOMAR, która zajmuje się sprzedażą hurtową oraz formatyzowaniem płyt, rozpoczęła się w roku 1994 kiedy to dokonano wpisu do ewidencji działalności gospodarczej. Od początku właścicielom firmy zależało na oferowaniu produktów wysokiej jakości, co przekłada się na zadowolenie klientów. W sprzedaży płyt wiórowych laminowanych oraz surowych BOMAR jest jednym z największych dealerów firmy PFLEIDERER w Grajewie i od kilku lat zajmuje czołową pozycję w rankingu. Przedsiębiorstwo działa na terenie całej Polski, a także poza granicami kraju (posiada odbiorców m. in. na Litwie, Białorusi, Rosji i innych krajach WNP).

Siedziba główna firmy mieści się w Grajewie przy ulicy Elewatorskiej 9, natomiast jej oddziały znajdują się dodatkowo w Redzie (od 1994 roku) i Elblągu (2009). Warto nadmienić, że firma BOMAR to kilka tysięcy m2 własnej powierzchni magazynowej, ponad 50 pracowników i własna baza transportowa.

W ofercie przedsiębiorstwa znajduje się wszystko do produkcji mebli i aranżacji wnętrz. Szczegóły dostępne są na stornie internetowej firmy, pod adresem: www.bomar.grajewo.com

 

DUROBEX Grzegorz Maciorowski

Firma “DUROBEX” powstała 19 marca 1998 roku w Grajewie i obecnie zaliczana jest do grona najprężniej rozwijających się firm branży posadzek przemysłowych w Polsce. Oferta przedsiębiorstwa charakteryzuje się wysoką jakością i solidnością wykonanych robót, co pozwala jej właścicielowi i pracownikom sprostać najwyższym wymaganiom klientów. W ofercie firmy można znaleźć posadzki przemysłowe wykonane przy użyciu wszystkich wiodących utwardzaczy powierzchniowych oraz z zastosowaniem najnowocześniejszych światowych technologii posadzkarskich.

Firma „DUROBEX” posadzki przemysłowe wykonuje kompleksowo według projektu, dostosowując się do zaleceń Zamawiającego. Po określeniu wymagań stawianych przez Inwestora pomaga prawidłowo zaprojektować posadzkę w oparciu o dane wyznaczające przeznaczenie, warunki gruntowe, przewidywane obciążenia statyczne i dynamiczne. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w wykonawstwie posadzek betonowych, zbrojonych włóknem rozproszonym lub siatką zbrojeniową, powierzchniowo utwardzanych oraz impregnowanych. Wykonuje również posadzki pod żywicę, gres, wykładzinę, mozaikę oraz stropy.

Profesjonalny sprzęt i wyspecjalizowana kadra oraz doświadczenie firmy pozwala na wykonanie do 5.000m2 posadzki w ciągu jednej doby przez każdą z 4 brygad. Dodatkowym atutem firmy jest możliwość wykonania posadzki w najwyższej tolerancji równości wymaganej dla hal wysokiego składowania zgodnie z normami DIN oraz TR.

Szczegółowo o ofercie firmy „DUROBEX” można przeczytać na jej stronie internetowej, pod adresem: www.durobex.pl

 

GEOTRANS

Firma GEOTRANS Grzegorz Cebeliński powstała w 1999 r. i specjalizuje się w transporcie oraz spedycji krajowej i międzynarodowej na obszarze Unii Europejskiej. Oferta firmy obejmuje organizację transportu zestawami z naczepami chłodniczymi  wyposażonymi w system GPS, agregaty chłodnicze oraz urządzenia do monitorowania temperatury przewozu.

Ponadto na wyposażeniu firmy są 4 zestawy cystern ze specjalistyczną aparaturą do transportu płynnych produktów spożywczych.

Firma posiada własny serwis samochodów ciężarowych i dostawczych, serwis wulkanizacji wszystkich pojazdów oraz autoryzowany serwis cystern i aparatury mleczarskiej.

 

PHPU JAREX Jarosław Gawecki

Firma Jarex rozpoczęła swoją działalność w 1993 roku. Pomysł na produkcję zrodził się                  z potrzeby wypełnienia luki w asortymencie zniczy i świec. Pierwsze wzory powstawały na bazie obserwacji konkurencji oraz własnych prób i doświadczeń. W pierwszej kolejności właściciel postawili sobie za cel zdobycie rynku lokalnego, później nastąpił rozwój sprzedaży ogólnopolskiej, a po kilku latach rozpoczął działania związane ze zdobywaniem klientów zagranicznych.

Dzisiaj firma Jarex oferuje klientom nie tylko znicze, ale również ozdobne świece parafinowe        i żelowe oraz świece antykomarowe. Produkowany asortyment trafia do klientów sieci handlowych, marketów i dyskontów w Polsce oraz wielu krajów Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i Rosji, musi on zatem spełniać wysokie, światowe standardy.

W związku z oczekiwaniami rynku właściciel przedsiębiorstwa stale stawia na automatyzację                 i robotyzację procesu produkcyjnego, co pozwala obniżyć koszty produkcji, dając gwarancję dużej wydajności, a jednocześnie pozwala zachować najwyższą jakość i powtarzalność produktów.

Więcej informacji o firmie Jarex oraz jej ofercie można znaleźć na stronie: www.jarex.biz

 

Spółdzielnia Mleczarska „MLEKPOL”

SM „Mlekpol” powstała na początku lat 80. XX wieku w Grajewie. Dynamiczny rozwój Spółdzielni rozpoczął się na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy to stworzenie marek „Łaciate”, „Milko” i „Mazurski Smak” pozwoliło na intensywną promocję produktów nabiałowych w całej Polsce (dużym sukcesem „Mlekpolu” jest najwyższa rozpoznawalność marki „Łaciate” wśród marek mleka).

Przez lata Spółdzielnia rozrastała się, przyłączając okoliczne przedsiębiorstwa z branży mleczarskiej. Doprowadziło to do sytuacji, w której „Mlekpol” jest największą i najnowocześniej zarządzaną spółdzielnią mleczarską w Polsce, a także jednym z 20 największych przetwórców mleka w Europie. Co roku skupuje i przerabia ponad 1,200 miliardów litrów mleka, co stanowi ponad 14% skupu tego surowca w Polsce. Taką ilość mleka dostarcza do zakładów Spółdzielni ok. 14 tys. Rolników – członków spółdzielni, a nad procesami produkcyjnymi, sprzedażowymi czuwa ponad 2 300 pracowników. Tak znaczący zasięg i możliwości produkcyjne zaprocentowały udziałem w krajowym rynku mleka UHT, sięgającym obecnie ponad 40 %.

Spółdzielnia około jednej trzeciej swojej produkcji przeznacza na eksport wysyłając swoje wyroby do niemalże wszystkich krajów świata. Trafiają one do państw Unii Europejskiej (głównie do Włoch, Francji, Niemiec, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Czech i Wielkiej Brytanii), Afryki oraz na Daleki Wschód.

Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” prowadzi nie tylko udane inwestycje w zakresie ciągłego unowocześniania technologii i środków produkcji, ale również dba o potencjał ludzki, czego dowodem jest przyznany Spółdzielni w 2009 r. tytuł „Solidny Pracodawca Podlasia”.

Należy podkreślić, że „Mlekpol” stale rozrasta się, a osiągnięte już sukcesy pozwalają wierzyć, że rysuje się przed nią równie pomyślna przyszłość.

Więcej o działalności Spółdzielni można się dowiedzieć na stronie jej internetowej, pod adresem: www.mlekpol.com.pl

 

NZOZ Medicus

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Medicus założyli wspólnie Alicja i Dariusz Leończyk. Organizacyjnie placówka składa się z 3 przychodni:

- przychodnia Nr 1 Grajewo Oś. Południe 9 (jednocześnie siedziba firmy),

- przychodnia Nr 2 Rajgród ul. Zabielskiego 6.

NZOZ Medicus stale podnosi jakość oferowanych usług. Jej pracownicy stale podnoszą swoje kwalifikacje, zdobywają uprawnienia i certyfikaty. Właściciele firmy stale dążąc do rozwoju oferty oraz wsłuchując się w głos pacjentów, proszą ich o zgłaszanie wszelkich potrzeb zdrowotnych oraz sugestie, jakie poradnie lub usługi medyczne powinni uruchomić. Cały zespół przychodni stale pozostaje w gotowości niesienia pomocy swoim pacjentom.

Należy również podkreślić, iż NZOZ Medicus współpracuje z wieloma szpitalami oraz placówkami diagnostycznymi województwa podlaskiego zarówno państwowymi jak i prywatnymi. Placówka jest partnerem takich firm jak:

- Lux –med,

-Medycyna rodzinna,

-Medicover,

- Signal Iduna Polska,

- Medica Polska,

- Polmed.

Więcej informacji o firmie NZOZ Medicus można znaleźć na stronie internetowej: www.medicus.grajewo.com

 

PHU Raj Władysław i Ewa Radzio

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe RAJ jest prywatną firmą założoną w 1992 roku przez Ewę i Władysława Radzio. Obecnie przedsiębiorstwo jest jedną z największych w regionie hurtowni materiałów i akcesoriów do produkcji mebli, zaopatrującą odbiorców krajowych i zagranicznych ( między innymi z Litwy, Białorusi, Ukrainy i innych krajów WNP). Hurtownia RAJ to kilka tys. m2 własnej powierzchni magazynowej, skąd klienci mogą kupić: płyty laminowane, płyty wysokopołyskowe, blaty kuchenne, płyty wiórowe, sklejki, fronty meblowe, systemy drzwi Sevroll, systemy do szuflad, obrzeża, akcesoria meblowe, akcesoria Blum. Dodatkowo firma świadczy na rzecz klientów usługi cięcia płyt na formatki oraz oklejania gotowych formatek.

Firma RAJ współpracuje z szeregiem uznanych firm. Dzięki ich pozycji i wysokiej jakości produktów, oferta hurtowni zaspokaja potrzeby nawet najbardziej wymagających odbiorców. Należy nadmienić, iż hurtownia jest dystrybutorem między innymi płyt wiórowych surowych i laminowanych PFLEIDERER Grajewo S.A., posiadającym pełną paletę dekorów produkowanych płyt. Hurtownia RAJ to także regionalny dystrybutor frontów meblowych produkowanych przez firmę BRW Sp. z o.o. w Mielcu. Pełny opis oferty PHU RAJ znaleźć można w siedzibie firmy mieszczącej się w Grajewie przy ulicy Mickiewicza 5 oraz na stronie internetowej firmy, pod adresem: phuraj.pl

 

Skład Stali i Materiałów Budowlanych

Skład Stali i Materiałów Budowlanych istnieje od 1992 roku. Od początku działalności właściciel dokłada wszelkich starań by swoim klientom oferować produkty najwyższej jakości w jak najbardziej przystępnych cenach. W związku z tym, iż głównym celem firmy jest zadowolenie jej klienta, personel przedsiębiorstwa zawsze chętnie służy klientom pomocą i radą.

Oferta firmy obejmuje również budowę domów w technologii lekkiego szkieletu stalowego, która umożliwia szybką realizację zamówień oraz wysoką jakość domów jednorodzinnych, pawilonów handlowych, czy domków letniskowych. Budynki wykonane w tej technologi spełniają wszystkie obowiązujące w Polsce normy budowlane, a stanowiące konstrukcje budynku profile zimnogięte ze stali ocynkowanej posiadają aktualny certyfikat na znak bezpieczeństwa “B”.

Firma świadczy też usługi w zakresie robót ślusarskich i budowlanych:

- przęsła ogrodzeniowe,

- bramy przesuwne,

- ogrodzenia z cegły klinkierowej,

- roboty budowlane,

- remonty i wykończenie wnętrz,

- prace rozbiórkowe,

- instalacje i montaż towarów zakupionych w naszej firmie.

Z ofertą firmy można się zapoznać na stronie internetowej, pod adresem: www.ssimb.pl